Typy depilacji intymnej, które warto poznać.Przybywa zwolenników depilacji intymnej wśród kobiet i mężczyzn. Golimy się i depilujemy na coraz szerszą skalę i w coraz większym zakresie. Można to zrobić w domu, można w gabinecie kosmetycznym. Są rozwiązania tymczasowe, są również definitywne.

Metod i potrzeb jest wiele. Co o tym myślicie? Kiedyś odwiedziłam muzeum seksu w Amsterdamie gdzie okazało się na przykład, że brak włosów łonowych to wynalazek naszych czasów. Na archaicznych zdjęciach 'tematycznych' mniejsze lub większe tzw. 'krzaczki' były na porządku dziennym. Pamiętam, że w przeciwieństwie do swojego ojca, Wilk z Wall Street wolał jednak "kobiety bez włosów poniżej brwi". Mamy tu więc widoczną przemianę pokoleniową z wczesnych lat 90-tych XX wieku.

Oto rodzaje depilacji intymnych, najprostszy podział:, który znajdziecie w menu zabiegowym gabinetów oferujących taką usługę:
  • depilacja francuska / bikini francuskie, czyli tzw. klasyczne: jest to najpłytsza metoda, podczas której włoski usuwane są tylko z linii bikini i pachwin,
  • depilacja brazylijska / bikini brazylijskie: głębsza od depilacji francuskiej. Włoski usuwane są z przodu aż do wcześniej uzgodnionej szerokości/kształtu (pasek, trójkąt), z części warg sromowych (głębokość ustalana z klientką) oraz z tyłu między pośladkami. Najbardziej popularna wersja to całkowite usunięcie włosów z warg i pozostawienie cienkiego paseczka na wzgórku łonowym.
  • depilacja hollywood / bikini hollywood: to całkowita depilacja. Od depilacji brazylijskiej różni się tym, że włoski całkowicie usuwane są i ze wzgórka łonowego i z warg sromowych.
Osobiście zalecam depilację intymną wykonywaną delikatnym woskiem twardym. Taki wosk ma w swojej ofercie każdy dobry gabinet kosmetyczny. Osobiście nie dałabym się tam dotknąć standardowym woskiem miękkim (paskowym). Was również przed tym ostrzegam. Dlaczego? wosk miękki jest zbyt mało delikatny dla delikatnej skóry miejsc intymnych. Zbyt często zdarzają się po nim uszkodzenia naskórka. Mniejsze lub większe uszkodzenia naskórka to rany, które grożą po zagojeniu zaciemnieniem miejsc intymnych. A przecież wszyscy wiemy, że w modzie jest wręcz ich wybielanie.

Przy odrobinie wprawy dasz radę to zrobić sama w domu. Jak? Dowiesz się o tym w innym moim poście. Ostrzegam, przy takiej depilacji ważna jest regularność. Wszyscy obawiają się bólu. Po pierwszy boli tym bardziej, im więcej wyrywamy włosów. Nie wszystkie włoski wyrastają nam w tym samym czasie, więc jeśli taką depilację robimy regularnie, depilujemy część włosków i ból jest mniejszy. Druga kwestia: ból rodzi się w mózgu i częściowo spowodowany jest nastawieniem i strachem. Zapewniam, że im dłużej będziecie się depilować, tym bardziej mózg się przyzwyczai i mniej będzie boleć. 

Kasia Pętlak