Depilacja woskiem miękkim. Zrób to sama.
WOSKI MIĘKKIE to takie, które zrywamy za pomocą pasków. Nie są tak delikatne, mówi się więc o tym, że powinny być aplikowane na skórę tylko jeden raz. W praktyce często powtarza się aplikację, ale niesie to za sobą ryzyko uszkodzeń skóry. 

Takie woski najczęściej występują w wygodnych aplikatorach z rolkami.  Ze względu  na szybkość i komfort aplikacji, ten rodzaj depilacji zalecany jest do większych obszarów skóry jak np. nogi, ręce, czy plecy. Nie zalecam stosowania ich na twarz ze względu na duże ryzyko przebarwień na wrażliwej skórze.


  1. Przystępując do takiej depilacji, powinniśmy najpierw odtłuścić skórę (preparaty do dezynfekcji skóry lub umycie się wodą z zasadowym mydłem). Doświadczone kosmetyczki zalecają również użycie talku przed zabiegiem (rozwiązanie skuteczne lecz wątpliwe zdrowotnie, naukowcy coraz częściej mówią o szkodliwość talku na skórze). 
  2. Wosk miękki, podgrzany do temperatury ok. 40 stopni (podgrzewacz lub mikrofalówka), nakładamy za pomocą aplikatora w kierunku  z włosem na całą depilowaną powierzchnię np. przód nogi. Bez obaw - ten wosk nie zastygnie i nie straci swoich właściwości. Musimy jednak działać szybko, żeby się wystygł. 
  3. Dopiero wtedy bierzemy pasek do depilacji, przyklejamy go do wybranej części obszaru pokrytego woskiem, gładzimy ręką po całej jego powierzchni, po czym chwytamy za dolną krawędź paska i odrywamy w kierunku pod włos. 
  4. I to samo robimy szybko na całym obszarze pokrytym woskiem. 
  5. Mam tu dla was małą podpowiedź: ten sam pasek można wykorzystywać parę razy np. z dwóch stron lub po prostu zaginać go woskiem do środka. 
  6. Po depilacji zaleca się ponowną dezynfekcję lub umycie mydłem.
  7. Na koniec stosujemy dedykowany preparat nawilżający: oliwkę, krem lub żel po depilacji.

Kasia Pętlak