Wyobraź sobie, że zabierają Ci buty... Co się stanie?Wyobraź sobie,  że zabierają ci buty.  Przez pierwsze dni bolą cię stopy. Robią ci się pęcherze, potem modzele. Po jakimś czasie twoja stopa wykształca naturalną podeszwę. Nie potrzebujesz już nigdy więcej butów!

Czy wiesz dlaczego tak się dzieje?  Bo twój organizm jest bardzo mądry.  Twoja skóra ma za zadanie cię osłaniać i chronić.  Im bardziej czuje się zagrożona,  tym bardziej o ciebie walczy. A objawia się to niestety nieestetycznym i  nierównomiernym  pogrubieniem warstwy rogowej naskórka.

Jeśli zamierzacie mieszkać w afrykańskiej wiosce, chodzić boso po kamieniach bez czucia,  polecam kupić sobie i stosować tzw. omegę. To niesłychane jak taka drastyczna i szkodliwa metoda mogła zagościć na tak długo w gabinetach kosmetycznych.  Omega kusi natychmiastowym efektem "dziecięcej stópki", lecz aktywuje mechanizmy obronne skóry. Nie róbcie sobie nią krzywdy! Już pierwsze użycie grozi uzależnieniem tak jak przy heroinie.

Jeśli chcecie mieć piękne stopy na lato, złuszczajcie lub  ścierajcie warstwę rogową. Te techniki nie są aż tak inwazyjne. Prawidłowo wykonane nie powodują zwiększonego narastania podeszwy. Jeśli robicie to w domu, używajcie tarki (pumeks wyrzucamy do śmieci ze względu na ryzyko rozwoju drobnoustrojów w jego wielkich porach). Moja rada - tarki używajcie zawsze na sucho, właśnie przed kąpielą - ani w trakcie ani po.  Zobaczysz jakie wspaniałe i długoterminowe będą tego efekty. Będzie Pani zadowolona :)

A byłym i obecnym wielbicielkom lub ofiarom omegi współczuję i polecam kremy z dużą ilością zmiękczającego mocznika oraz... dużo cierpliwości.

Kasia Pętlak