Manicure hybrydowy. Instrukcja krok po kroku.
Lista potrzebnych rzeczy:
 1. preparat do dezynfekcji skóry na bazie alkoholu izopropylowego,
 2. patyczek lub kopytko do odsuwania skórek, ewentualnie cążki,
 3. pilnik 180,
 4. bloczek polerski,
 5. cleaner lub dehydrator,
 6. hybryda baza,
 7. hybryda kolor,
 8. hybryda top,
 9. waciki bezpyłowe,
 10. lampa uv lub led
Tak naprawdę manicure hybrydowy jest bardzo prosty do wykonania, o ile zapamiętamy kilka podstawowych zasad:
 • Skórki muszą być dokładnie odsunięte (również nabłonki muszą być usunięte z płytki paznokci). Najlepsze jest do tego metalowe kopytko do usuwania skórek. Jeśli rozpuszczasz skórki za pomocą preparatów typu cuticle remover pamiętaj, aby dobrze doczyścić paznokcie po jego zastosowaniu. Najlepsze będą do tego cleaner, dehydrator lub po prostu preparat do dezynfekcji, którego nie powinno zabraknąć na żadnym stanowisku manicure. Jeśli zmywasz go wodą, pamiętaj, aby przed aplikacją hybrydy, dobrze paznokcie wysuszyć. Zazwyczaj potrzebują one ok. 2 godzin na porządne wyschnięcie, więc jeśli chcesz, aby hybryda utrzymała się jak najdłużej, unikaj wody.
 • Drugi krok to nadanie kształtu paznokciom. 
 • W kolejnym kroku matowimy je bardzo delikatnym bloczkiem polerskim. Ważne jest, aby pod koniec obróbki każdego paznokcia wykonywać ruchy pionowe, zgodne z kierunkiem jego wzrostu. Jeśli paznokieć ma rozwarstwienia, czyli jest  rozdwojony, wszelkie nierówności wygładzamy na tym etapie pionowym ruchem "od góry".
 • Teraz czyścimy paznokcie i skórki suchą szczoteczką, pilnując aby nie został na nich pył i resztki preparatów. 
 • Nasączamy wacik bezpyłowy w preparacie odtłuszczającym i pocieramy każdy paznokieć co najmniej przez czas odliczenia do 10. Najlepiej, gdy paznokieć zacznie wydawać skrzypiący odgłos.  Wtedy mamy pewność że jest dobrze odtłuszczony.
 • Aplikujemy primer bezkwasowy na wszystkie paznokcie i wkładamy ręce do lampy, czas suszenia w lampie UV - 2 minuty.
 • Wycieramy primer do sucha wacikiem bezpyłowym lub czystym pędzlem. 
 • Malujemy pierwszą dłoń pierwszą warstwą hybrydy,  jest ona bezbarwna i nazywa się bazą. Malujemy tak, aby nigdzie nie zalać skórek ani przy macierzy ani na bokach paznokci. Ta warstwa powinna być jak najcieńsza. Ważne jest również to aby pokryć bazą wolny brzeg paznokcia. 
 • Teraz jest pora na pierwszą warstwę koloru. Zasada malowania ta sama co przy bazie. Pamiętaj, że pierwsza warstwa wcale nie musi dokładnie kryć. Im cieńsze warstwy hybrydy - tym lepiej będzie się trzymała.
 • Druga warstwa hybrydy powinna już zapewnić perfekcyjne wykończenie. Jeśli są jeszcze jakieś mankamenty w kryciu, możemy zaaplikować dodatkową, awaryjną trzecią warstwę koloru. 
 • Ostatnia warstwa to kolejny bezbarwny lakier o nazwie top. Top przecieramy na koniec preparatem na bazie alkoholu izopropylowego, aby usunąć warstwę klejącą tzw. dyspersyjną i nadać paznokciom piękny połysk. Istnieją na rynku topy bez przecierania, wtedy wydłużamy czas suszenia ostatniej warstwy do 3 minut, ale nie musimy już przecierać.
 • Jeśli mimo usilnych starań nie udało się ci nie zalać skórki, teraz jest najlepszy czas na spiłowanie lub sfrezowanie zalania. Pozbywając się go, zmniejszasz ryzyko zapowietrzenia się hybrydy. 
 • Teraz pozostaje już tylko natłuścić skórki oliwką np. ze słodkich migdałów i nakremować dłonie.
Uwaga! Każdą warstwę lakieru utwardzamy w lampie uv przez 2 minuty. 

Kasia Pętlak