2 x oczyszczanie cery - lekceważona przez Europejki tajemnica piękna Azjatek
Azjatki są znane z długoletniego młodego wyglądu i nieskazitelnej cery. Warto skorzystać z ich tradycji oczyszczania skóry, abyśmy i my mogły/mogli się tym pochwalić. Słyszałam jednak, że są szkoły, które nakazują 8.etapową codzienną pielęgnację cery przed snem. Moim zdaniem to już przesada. No chyba, że mamy cerę trądzikową i walczymy aktualnie z infekcją bakteryjną. Ale gdy na co dzień brak nam czasu, skróćmy ten azjatycki rytuał do niezbędnego minimum a i tak założę się, że będziemy robić dla naszej skóry więcej niż do tej pory.

Przede wszystkim Azjatki od wieków oczyszczają skórę dwukrotnie. Pierwsze oczyszczenie służy zmyciu makijażu i jest robione za pomocą preparatu na bazie olejków przy każdym rodzaju cery, drugie oczyszczenie skóry ma za zadanie ją odświeżyć i usunąć tłuste resztki poprzedniego preparatu. Jest to uniwersalna zasada dla każdego typu cery. Podwójne oczyszczanie to po prostu gwarancja, że wszystkie zanieczyszczenia zostaną usunięte.
Wszystko logiczne i łatwe do zapamiętania, mam nadzieję, że i do zastosowania. Oto polecany przeze mnie rytuał codziennego oczyszczania cery przed snem:
  • najpierw nakładamy preparat do demakijażu na bazie oleju (lub olejek) na suchą skórę twarzy, najlepiej wykonując ruchy zgodne z masażem kosmetycznym twarzy,
  • po ok. 1 minucie zmywamy preparat wacikiem nasączonym ciepłą wodą,
  • następnie aplikujemy preparat do demakijażu na bazie wody dostosowany do konkretnego typu cery (pianka, żel, emulsja, mleczko),
  • zmywamy preparat wodą lub ścieramy za pomocą zwilżonego wacika,
  • przecieramy twarz tonikiem, pomagając skórze osiągnąć jej naturalne, lekko kwaśne ph.

Dopiero teraz nasza skóra jest jak czyste płótno i możemy nałożyć krem na noc.

Do demakijażu oczu polecam wam olejek  rycynowy, podczas oczyszczania  wzmocnicie jeszcze rzęsy!

Kasia Pętlak