Pięknych ust korale
Usta powinny być naszą ozdobą. Bez względu na ich rozmiar czy kształt, będą nią, gdy czerwień wargowa będzie dobrze nawilżona i lekko zaróżowiona. Skóra wokół ust również powinna mieć jednolity koloryt, równomierne nawilżenie oraz być pozbawiona zmarszczek, zwłaszcza tzw. zmarszczek palacza.

W rzeczywistości jest to dość trudne do osiągnięcia. Dlaczego? Bo nie dbamy o tą część naszej twarzy, pomijając ją często w codziennej pielęgnacji.  Któż nie zna sytuacji, gdy usta są spierzchnięte od oblizywania, odbarwione od czerwonego wina, przesuszone od mrozu, podrażnione od szminki i po prostu nijakie/bezbarwne?
Zaniedbana skóra, podrażnienia czynnikami zewnętrznymi, częste oblizywanie i zagryzanie warg - to wszystko powoduje, że nasze usta nie wyglądają tak jak powinny. A wystarczy, że dopieścimy je odpowiednią pielęgnacją i od razu na naszej twarzy pojawi się nowa ozdoba.

Pamiętajcie o tym, aby robić swoim ustom przeciętnie raz w tygodniu peeling. Polecam do tego wymieszanie drobnego cukru z miodem, szczyptą cynamonu oraz oliwą z oliwek. Taki domowy peeling to naturalny i smaczny kosmetyk, który możemy na powierzchnię ust aplikować, rozcierając delikatnie palcami. Peeling możemy również aplikować miękką szczoteczką do mycia zębów. Możemy również taką szczoteczką peelingować usta "na sucho". Pobudzi to krążenie, zwiększy intensywność czerwieni wargowej. Dzięki temu usta naturalnie się też powiększą i odmłodzą.

Aby uzyskać naturalny efekt powiększenia ust wystarczy wsmarować w usta miksturę z paroma kroplami olejku eterycznego, który pobudzi naczynia krwionośne, zwiększy przekrwienie i sprawi, że usta będą bardziej napięte i zaróżowione. Dodaj parę kropli takiego olejku (polecam cynamonowy, miętowy i pieprzowy) do bezbarwnego błyszczyka, oleju kokosowego, wazeliny, masła shea lub masła kakaowego. Może trochę piec, ale dzięki temu usta będą wyglądały bosko! Od uczucia spuchniętych, napiętych, czerwonych ust naprawdę można się uzależnić.

Usta warto również ćwiczyć. W ramach ćwiczenia ust specjaliści polecają zwłaszcza: gwizdanie, częsty uśmiech i dużo pocałunków...
czego Wam i sobie życzę jak najwięcej <3

Kasia Pętlak